Залишатися в життєвому строю

10 травня в Хортицькій національній  академії відбулася урочиста лінійка до відзначення Дня пам’яті, примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У святковій залі зустрілися три покоління –діти війни: Москаліна Наталія Миколаївна, Карягіна Лідія Миколаївна, Полякова Любов Федорівна;  старший лейтенант Грінченко Володимир Сергійович, молодший сержант Ставка Євгеній Володимирович, солдати роти на БТР 1-го батальйону військової частини Калабін Ярослав,  Мізюк Артур, що проходять навчання у місті Запоріжжі, волонтер Брегеда Сергій Олександрович і учні. Щиро привітали вихованці своїх гостей: звучали тривожні пісні воєнних років у виконанні Сілявіної Ксенії, листи з фашистської неволі читала Софія Баранчик, у кожному виступі подяка й пошана тим, хто кував цю перемогу у страшному горнилі Другої світової війни. В атмосфері зали відчувався нерозривний зв’язок сьогодення зі страшною трагедією і великим подвигом нашого народу, його битвою й перемогою. Відбулося сумісне, учнів та ветеранів, урочисте покладання квітів до обеліску Герою Радянського Союзу, рядовому Сергію Михайловичу Смоленському.

Учні запросили дорогих гостей на чаювання, де у приватній бесіді діти війни, Москаліна Наталія Миколаївна, Карягіна Лідія Миколаївна, Полякова Любов Федорівна, відповідали на питання зацікавлених школярів, розповідаючи і про страшні бомбардування наших територій, про те, як вони, ще діти, носили їжу нашим полоненим, намагаючись врятувати їхні життя, як важко працювали, сіяли хліб, орали й волочили землю, сподіваючись на швидку перемогу нашої армії. Уважно слухали ці розповіді і наші молоді захисники Вітчизни, на долю яких випали суворі часи АТО,– cтарший лейтенант Грінченко Володимир Сергійович, молодший сержант Ставка Євгеній Володимирович, солдати – Калабін Ярослав,  Мізюк Артур. Зустріч закінчилася щирими побажаннями миру молодому поколінню від ветеранів.