«Маршрут безпеки»

27 квітня фасилітатором «Маршруту безпеки» Середою О.П. для учнів 9-11-х класів проведено подорож по закладу станціями нового для них навчально-просвітницького інструменту «Маршрут Безпеки», який базується на колективних методах взаємодії, має на меті інформування та обговорення таких тем як ВІЛ, репродуктивне здоров’я та відповідальна поведінка. З метою мінімізувати ризики інфікування ВІЛ та ІПСШ в умовах активної взаємодії та рівноправного діалогу, учні аналізували ситуації повсякденного життя.

Для знаходження станцій «Маршруту безпеки» учням потрібно було проявити винахідливість та знання розташування приміщень Хортицької академії.

Перша станція: «Шляхи передачі ВІЛ». На цій станції діти самостійно визначали небезпечні ситуації та оцінювали свій особистий ризик інфікування ВІЛ.

Друга станція: «Запитання та відповіді» (колесо фортуни). Учні, обертаючи барабан, обирали сектор із запитаннями і дискутували щодо правильності відповідей.

Третя станція: «Поруч з тобою» толерантне становлення до ВІЛ інфікованих. Діти мали можливість задуматись над проблемами, з якими може зіткнутися людина, яка живе з ВІЛ.

Четверта станція: «Твоє життя твій вибір» (онлайн спілкування). Вихованці мали змогу запитати те, чого соромляться запитувати у своїх батьків та рідних.

П’ята станція: «Захисти себе від ВІЛ, ІПСШ та засоби контрацепції». Учні мали змогу познайомитись з методами та засобами контрацепції та розвіяти міфи щодо ВІЛ та ІПСШ.

На станціях, окрім пізнання та отримання корисної інформації, учні спирались на власний досвід та набуті життєві цінності. Як результат: учасники мали змогу виробити особистісні поведінкові стратегії та відкрили для себе нові аспекти з теми: «Репродуктивне здоров’я, профілактика ВІЛ та ІПСШ».