Про відзначення Дня пам’яті та примирення в Хортицькій національній академії

29 квітня в Хортицькій національній академії у рамках  Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні з метою гідного вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції; засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму; увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, традиційно відбувся урочистий  мітинг.  Учні з квітами вишикувалися на майданчику біля обеліску Герою Радянського Союзу, рядовому Сергію Михайловичу Смоленському. У кожного на грудях палахкотів червоний мак – символ пам’яті про воїнів і безневинне мирне населення, що загинули в полум’ї  Другої світової війни.  Лунали патріотичні пісні, учні декламували вірші,  співали пісні, лейтмотивом  яких був заклик до миру. Студент факультету мистецтва та дизайну Стасік Артем  подарував присутнім пісню, в якій склав подяку і віддав гідну пошану всім солдатам, які ціною власного життя наближали такий омріяний і дорогоцінний мир. З теплою і мудрою промовою перед учнями виступила вчитель історії Короткова Людмила Миколаївна, яка запевнила, що майбутнє  будується на прикладах минулого, і завжди буде сильною та нація, яка добре засвоїла уроки історії. Вона закликала учнів не забувати цих трагічних подій, завжди пам’ятати тих, хто уже ніколи не повернеться, хто сплатив високу ціну і продовжує її сплачувати за наше мирне сьогодення. По закінченні мітингу відбулося покладання квітів до обеліску Герою Радянського Союзу, рядовому Сергію Михайловичу Смоленському.