1 вересня

День знань-2015 у комунальному вищому навчальному закладі «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради: торжество науки і свята. Саме в цей день гостинно розчинилися двері Хортицького центру, вітаючи й зустрічаючи дорогих гостей, батьків, студентів і учнів навчального закладу, що після гомінких літніх канікул радо ступили на його поріг. Музика, співи, радісні усмішки, палкі зустрічі – атмосфера доброзичливості панувала на шкільному подвір’ї.

Гості зібралися в актовій залі, де лунають натхненні патріотичні пісні; море вишиванок, кольорових віночків, що заквітчують голівки чарівних юнок, а поруч стрункі статні юнаки в національному одязі урочисто підносять наш незламний дух українства.В урочистому святі «День знань-2015» брали участь гості, яких присутні привітали радісними оплесками, – Межейко В.І.- голова Запорізької обласної ради, Кравченко С.Г.-представник Укрсиббанку, Носенко І.І. –директор товариства «Мазаль Тов». Під звуки Гімну України було внесено прапор незалежної держави. Свято почалося з відеозвіту директора Хортицького центру Нечипоренко В.В.. На екрані промайнула історія створення й відзначилися високі досягнення закладу: нагороди, медалі, Державна премія-все це багатолітня копітка робота «єдиної родини». Як відзначила В.В.Нечипоренко, вітаючи присутніх зі святом словами подяки у своєму зверненні , отримавши почесне звання- національний, заклад ні на крок не зупиняв свою роботу, а навпаки досягав нових висот , прагнув пошани і довіри. І його титанічна праця була визнана і відзначена ще більшою нагородою. 27 серпня 2015 року на сесії Запорізької обласної ради було прийняте рішення про переіменування Комунального закладу в Хортицьку національну навчально-реабілітаційну академію. Виступаючи зі словами привітання батьків, учнів, студентів, усього педколективу, голова Запорізької облради – Межейко В.І. зичив добра, милосердя і людяності кожній дитині, величезного творчого потенціалу, високих здібностей, незважаючи на вади і проблеми. Кожна дитина, зазначив він, повинна стати повноцінним громадянином України, лідером у науці і спорті. Побажав педагогам сили, наснаги й натхнення у їхній нелегкій, проте такій почесній державній справі – виховання громадянина України. Почесний гість на добру пам’ять подарував Хортицькому центру Ноутбук. У свою чергу учні закладу подарували В.І.Межейку унікальні ексклюзивні шахи і побажали очільнику бути завжди переможцем.

Голова волонтерського центру Запоріжжя Варава С.І. подякувала учням за їхню душевність, активну участь у справі допомоги воїнам 55 бригади, передала центру прапор із підписами вдячних бійців.Птах Кеша радо вітав першокласників, які на сцені виглядали вже як учні академії, у шапочках-конфедератках. Малечу вітали й випускники, вручаючи їм факел знань, який вправно подала першачку учениця закладу, зірка спорту-Вікторія Савцова. І як завжди годиться, першокласники отримали подарунки від директора Хортицького центру – В.В.Нечипоренко та С.Г.Кравченка – представника Укрсиббанку. Усіх присутніх щиро вітав співочий колектив «До-мі-соль-ка» піснею «Школярик» разом із чудовою співачкою-солісткою, ученицею Михальченко Маргаритою.Театр костюму «Дана» під музику Карпат і урочисто-запальний спів В.Зінкевича «Це ж моя Україна» представив глядачам чудові витвори креативної фантазії майстрів своєї справи-зразки нових українських строїв. О.Л. Позднякова – заступник директора з вищої та професійної освіти, виступила зі словами привітання, запевнила , що наші студенти -найкращі і мають тепер чудову можливість навчатися в Хортицькій національній навчально- реабілітаційній академії, а наші спеціальності-найпрестижніші і мають у державі велику потребу. Першокурсники отримали Сову-символ мудрості. Хор студентів співав «Осанну» академії і новий гімн на її честь. Зведений хор учнів та вчителів урочисто виконав коронну пісню Хортицького центру «Україна- це я». Дзвінко і весело покликав перший дзвоник учнів на їхній перший урок.