Життя і творчість без обмежень

Милосердя і Доброта, піклування і благодійність…. В останній час люди все частіше стали звертатися до цих прекрасних слів. І неначе прозрівши, почали усвідомлювати, що самим гострим дефіцитом сьогодні стає сердечне тепло і піклування про ближнього. Адже людина народжується і живе на землі, щоб творити добро.

У рамках святкування Міжнародного дня інвалідів – 2 грудня Хортицька національна академія гостинно зустрічала друзів і меценатів на урочистому інклюзивному заході «Життя і творчість без обмежень». Був презентований волонтерський проект у рамках соціальної програми комбінату «Запоріжсталь» – «Ми – це місто!».

Провідною темою свята стало питання опікування дітьми, що зазнали певних фізичних обмежень, які потребують особливої уваги і умов для подальшого розвитку їхніх інтелектуальних і творчих можливостей. І добре, коли поруч є успішні, самодостатні особистості, які можуть зарадити будь-якій проблемі.

Студенти і вихованці  Хортицької національної академії висловили щиру подяку друзям, невтомним добродіям – Генеральному директору ВАТ «Запоріжсталь» Шурмі Ростиславу Ігоровичу, авторам та керівникам соціального проекту «Ми – це місто!». Адміністрація й колектив запевнили, що Хортицька національна академія завдяки підтримці комбінату зможе здійснити таку важливу місію, як покращення здоров’я дітей нашого Запорізького регіону. Втіленням дитячих мрій став проект – шкільний іподром на Хортиці, завдяки якому діти з ДЦП можуть отримувати курс іпотерапії.

Директор благодійного фонду соціальної програми «Запоріжсталь» Пшеничний Олександр Миколайович висловив щиру подяку адміністрації, колективу, студентам закладу за гостинність, сердечну зустріч у стінах академії, побажав, щоб завжди і у всьому вони були першими, і в свою чергу натхненно запевнив, що у майбутнє будемо крокувати разом. Вдячні студенти подарували гостю пісню «Весна на Заречной улице», яка вже давно стала візитівкою міста. В.о. ректора Хортицької національної академії Нечипоренко Валентина Василівна запевнила присутніх, що в закладі є всі умови для того, щоб прийняти абітурієнтів-студентів з обмеженням здоров’я до Хортицької національної академії, бо їх в академії сприймають як особистостей, захоплюються їхнім творчим потенціалом. Студенти з інвалідністю, які вже навчаються в Хортицькій національній академії  є переможцями і на олімпіадах, і в спортивних змаганнях міжнародного і державного рівнів. Є надія, що цей проект дасть можливість відкривати нові  «зірки» на нашому академічному небосхилі.

Вдячні батьки подарували «серце» представникам адміністрації і виголосили слова щирої подяки й пошани за виховання й навчання їхніх дітей, за спокій і довіру, що панує в родинах вихованців та студентів. Батьки впевнені, що діти- їхнє майбутнє- в надійних руках. Як підтвердження цьому – виступ переможців творчих конкурсів і вручення їм дипломів, а також подяк батькам – активістам.

Щороку третього грудня, відзначаючи Міжнародний день інвалідів, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги, що для них мають бути створені такі умови, які дозволяють відчувати себе рівними серед рівних. «Творці краси і добрих справ…»! Саме так були визначені  організатори і меценати Міжнародного інтеграційного фестивалю життєтворчості «Шлях до успіху!», які  протягом 9-ти років створюють умови для соціалізації та саморозвитку творчо обдарованих дітей з особливими потребами під девізом «Життя і творчість без обмежень» і проводять цей захід у Хортицькому центрі.

У цьому році фестивалю роковини – святкують 9 річницю. На святі були присутні інваліди-візочники Віктор Карпов і Ірина Петровська – переможці конкурсів і майстри з бальних танців, що неодноразово радували присутніх майстерністю виконання танців на візках. І на цей раз вони виконали свій коронний танок. Це мужні люди! Хто, як не вони, добре розуміє прислів’я: «Випадкових перемог не буває»! Зала привітала оплесками почесних членів незалежного журі Міжнародного інтеграційного фестивалю життєтворчості «Шлях до успіху-2014», членів громадської організації «Рівні можливості» – Віктора Карпова й Ірину Петровську. На сцену було запрошено творчі колективи міста Запоріжжя. Творчі колективи КЗ «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» ЗОР, хореографічний колектив міського Палацу дитячої та юнацької творчості, вихованців ЦДЮТ Орджонікідзевського району, творчу команду «Рівні можливості» МазальТов, студентів педагогічного та медичного університетів, які своїми виступами створили  дружню, святкову атмосферу безмежних можливостей розвитку молодих талантів.

По завершенні виступів творчі колективи були нагороджені Почесними грамотами і запрошені до участі у фестивалі «Шлях до успіху!», що відбудеться 1 червня 2016 року, в Міжнародний день захисту дітей. Дбайливі господарі академії подарували колективам смачні, духмяні пироги, заквітчані національним орнаментом. І як завжди, на добру згадку про свято і теплу зустріч колективна світлина, сповнена дружніх, щирих посмішок.

Днепровский металлург "В гармонии с природой"