Сьогодні в Хортицькій національній академії відбулася відкрита лекція кандидата мистецтвознавства Романа Івановича Пилипа «Традиційне вбрання та вишивка як складова української культури», присвячена традиційному народному костюму Закарпаття.
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”283″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Показать слайдшоу]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]
Студенти факультету мистецтва та дизайну та всі присутні на лекції спочатку були ознайомлені з працями, що висвітлювали цю тему, таких відомих особистостей, як Флоріан Шпала, Амелія Кожмінова, Олена Кульчицька. За словами лектора, український костюм був представлений на полотнах таких художників, як Ф.Манайло, Й. Бокшай, А.Ерделі, Г.Глюк, А.Коцка.
Автором було проаналізовано хронологічні рамки дослідження для отримання цілісної картини багатоманітних зразків вишивки Закарпаття. За допомогою етнографічної карти Закарпатської області були окреслені географічні рамки. Далі слідував детальний та ґрунтовний аналіз типів вишивки, силуету, крою, кольорової гами різних типів жіночого та чоловічого костюмів основних етнографічних груп Закарпаття – гуцулів, бойків, лемків, волинян.
На такій лекції варто було побувати, бо вишиванка – це неповторний, самобутній скарб українського народу, привід для гордості кожного українця, що надихає, стимулює до творчості митців всієї України і не тільки. Дякуємо Роману Івановичу за чудовий захід!