Дендропарку на Хортиці бути

У суботу, 9 квітня, на о. Хортиця з метою упорядкування території для її подальшого перспективного  розвитку на свою «толоку» прибули викладачі, вчителі, працівники, учні й студенти Хортицької національної академії на чолі з в.о. ректора Нечипоренко Валентиною Василівною. Долучився до цієї благородної справи і колектив однодумців–депутати та апарат Запорізької обласної ради, який на суботнику очолив заступник начальника управління  Остапенко Анатолій Вікторович. Усі разом вони дали старт грандіозному проекту під назвою «Дендропарк». Під веселий щебет птахів, бадьорі ритми українських пісень споро кипіла робота в гуртах: на очах запустіла територія заповідної зони прокидалася від сну, прощаючись із торішнім листям, звільняючись від хмизу. На ділянках були висаджені туї, спіреї, кизильник і червоні дуби, які благодатно діють на очищення повітря.  Дух натхнення й творчості бадьорив молодь, вікова діброва  переймалася веселим сміхом і гомоном, а під умілими руками студентів ландшафтного дизайну виросла й оформилася центральна клумба, на якій гордовито виструнчились деревця смарагдової туї, розлого розкинувся  молодий красень ялівець, майорів бадан яскравим цвітом. Щоб перейнятися перспективою цього заходу і майбутнім цієї території, запрошую до розмови в.о. ректора Хортицької національної академії Нечипоренко Валентину Василівну.

– Валентино Василівно, розкрийте, будь ласка, всі секрети для небайдужих, поділіться перспективою розвитку цієї території.

– По-перше, ми облаштуємо культурний парк відпочинку для всіх громадян Запоріжжя і Запорізького регіону, по-друге, – базу відпочинку для сімей з дітьми з особливими освітніми потребами. Цей рік у нашому регіоні оголошено роком людей з інвалідністю, і тому ми  дуже вдячні Запорізькій обласній раді, що саме наш  соціальний проект щодо благоустрою цієї території  став переможним.  Ми раді, що можемо доторкнутися до цього чудового місця і перетворити його в райський куточок.  Як вам відомо, Хортицю називають легенями Запоріжжя, тому прикладемо багато зусиль, щоб тут відпочивали і насолоджувалися краєвидами люди з інвалідністю і всі жителі міста. У перспективі плануємо відновити чотириповерховий будинок, в якому будуть проживати та відпочивати  сім’ї з дітками з особливими освітніми потребами, що проходитимуть комплексну реабілітацію на базі нашої Хортицької національної академії. Ця ідея була сприйнята Запорізькою обласною радою досить позитивно, тому ми й дістали перемогу. А наразі   для всіх нас актуальним є наведення порядку на цій красивій, але досить занедбаній території у 2,5 гектари. Протягом 20-ти років приміщення не мало жодних капіталовкладень для відновлення його життєдіяльності, а також для  упорядкування цієї оздоровчої зони. Сподіваємось, що завдяки нашим зусиллям, а також зусиллям небайдужих громадян Запоріжжя, меценатів, гостей і друзів із далекого і ближнього зарубіжжя, ми зможемо зробити  родзинку з цієї території.

–Які почуття переповнюють вас зараз?

–Мене переповнює радість від того, що я доторкнулась до первозданної краси о. Хортиця, і що саме нам довірили цей невеличкий шматочок землі. Довіра така саме через те, що у нас є талановиті діти, які навчаються на ландшафтному дизайні, і саме вони виконали цікавий проект, котрий вразив депутатів нашої  Запорізької облради.

На такій же позитивній ноті спілкувалися працівники Хортицької національної академії: Олексій Садовець–технік, Геворкян-Тарасова Татевік–художник-дизайнер, вихователь Логвіненко Олександр – всі вони разом зі своїми колегами з юнацьким запалом, вірою в красу й перспективне майбутнє території доклали немало власних зусиль, щоб проект поступово перетворювався на дійсність. Наприкінці бесіди Татевік  впевнено сказала, що сюди вони прийшли для того, щоб творити і дарувати красу всім, хто її потребує, а найбільше–дітям. Що ж будемо вірити, що чудові плани здійсняться, і занедбаний будинок заживе новим життям.

Шатохіна Євгенія Іванівна

Прокрутити вгору