[ngg_images source=”galleries” container_ids=”296″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_slideshow” gallery_width=”960″ gallery_height=”460″ cycle_effect=”fade” cycle_interval=”3″ show_thumbnail_link=”0″ thumbnail_link_text=”[Показать эскизы]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]
21 серпня 2017 року на базі КВНЗ «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» ЗОР розпочала свою роботу Всеукраїнська дидактико-методична сесія «Освітній простір сучасного вчителя початкової школи», яку проводить Інститут педагогіки НАПН України та Інститут модернізації змісту освіти МОН України.
На порядку денному сесії Всеукраїнський експеримент Інституту педагогіки НАПН України «Дидактико-методичне і навчальне забезпечення реалізації концептуальних засад реформування початкової загальної освіти» на 2016-2020 роки, в межах якого реалізується проект «На крилах успіху».
Мета заходу: розвиток професійної компетентності вчителів щодо ефективної реалізації концептуальних засад реформування початкової загальної освіти. 1 клас.
У роботі Всеукраїнської дидактико-методичної сесії взяли участь учені та викладачі наукових і навчальних установ України, представники Запорізької облдержадміністрації.
До присутніх зі словами привітання звернулася директор Департаменту освіти та науки Запорізької облдержадміністрації Озерова Тетяна Ярославівна.
У вступній промові вона привітала всіх учасників сесії, відзначивши актуальність обраної тематики та широке коло фахівців з наукових та навчальних закладів і державних органів влади, окреслила головну мету і завдання сесії.
Тетяна Ярославівна також відзначила, що широка й колоритна палітра представництва учасників заходу дозволить розглянути і проаналізувати основні засади проекту «На крилах успіху» щодо освітнього простору сучасного вчителя початкової школи під різними кутами зору: «Сесія – це ще один крок у напрямі співпраці різних фахівців і зіставлення найрізноманітніших фахових оцінок та напрацювання рекомендацій, які можна буде практично втілити при ухваленні державних рішень».
Від імені ректора КВНЗ «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» ЗОР Нечипоренко Валентини Василівни, від усього колективу навчального закладу присутніх привітала проректор з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Гордієнко Наталія Миколаївна: «Впевнена, що плідна робота сесії, перебування на о. Хортиця залишать тільки позитивні враження і дадуть поштовх та наснагу до подальших наукових досліджень».
З привітанням до учасників сесії звернувся віце-президент Національної академії педагогічних наук України, директор Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України Олег Михайлович Топузов: «Радий вітати на славній Запорізькій землі, саме в чудовій Хортицькій національній академії, молодих і вже з досить солідним стажем креативних і натхненних вчителів, які долучилися до експериментального проекту «На крилах успіху». Відомо, що вже на сьогодні цей проект має всеукраїнський масштаб. Вірю і сподіваюсь, що тільки у єдиному тандемі учителів і батьків цей проект приречений на успіх».
Відкрила сесію Цимбалару Анжеліка Дмитрівна, головний науковий співробітник відділу інновацій та стратегій розвитку освіти Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, інтерактивною лекцією «Загальнодидактичні, дидактико-методичні та організаційні засади навчання першокласників».
Перед початком своєї роботи у творчих групах вчителі виконали гімн «На крилах успіху». Кожен керівник групи отримав завдання якомога оригінальніше представити своїх колег, а вхідний селфі-аудит дав можливість учителям з’ясувати і оцінити свій творчий та професійний потенціал.
Протягом всієї роботи сесії педагоги обговорюватимуть широкий спектр питань за програмою заходу на навчальних семінарах-тренінгах: «Особливості викладання інтегрованих навчальних предметів у перших класах експериментальних шкіл», а також на семінарах-практикумах: «Освітнє середовище першокласника» та «Методика розвитку критичного мислення учнів початкової школи. Інтеракція». Матеріали доповідей переглядатимуться на секціях у модулях.
Сесія триватиме протягом п’яти днів, з 21 по 26 серпня, що дасть можливість учасникам, використовуючи такі форми роботи як: навчальні семінари-тренінги, семінари-практикуми, круглі столи, ознайомитись із загальнодидактичними, дидактико-методичними та організаційними засадами навчання першокласників.
24 серпня, у День Незалежності України, учасники сесії відвідають історико-краєзнавчий музей «Запорізька Січ», переглянуть виставу фольклорно-етнографічного кінного театру «Запорізькі козаки», а також здійснять прогулянку на катері по р.Дніпро, відвідають реабілітаційний парк на о. Хортиця, де візьмуть участь у вечірньому променаді.
По закінченні сесії кожен учасник отримає персональний сертифікат.
Організатори наукової сесії вдячні всім учасникам за плідне спілкування, надзвичайно цікаві доповіді та доброзичливу атмосферу заходу.