ЛИСТ-ПОРАДА ВІД ПСИХОЛОГА «ЖИТИ ТУТ І ТЕПЕР»

Сучасне життя бурхливе. Кожного дня ми кудись поспішаємо, біжимо. Але одного разу раптом помічаємо, що починаємо бігти просто за інерцією, вже без особливого сенсу, а за звичкою. Що життя непомітно перетворилося на «біг у колесі». Все відбувається автоматично. Так кожен наш день до болю нагадує попередній, а наступний не передбачає зовсім нічого нового. Ми більше не помічаємо краси навколишнього світу, не дозволяємо собі бути уважними до самих себе, не знаходимо часу, щоб розібратися у ситуації, яка викликала складні почуття… Проживаємо ці моменти, намагаючись якнайшвидше “проскочити” їх, бо інакше складно, не зручно, соромно… І з ними також щось треба робити, а часу немає. Так і живемо день за днем, рік за роком, втрачаючи чутливість і здатність помічати щось важливе… помічати саме життя.
Тому пропоную декілька вправ, які допоможуть прокачати свою свідомість, навчитися виявляти себе у «тут і тепер», а не у «там і тоді» (про минуле чи майбутнє). Зрозуміти, чию програму ви зараз виконуєте і чи підходить вона вам взагалі. Ви робите щось тому, що самі цього хочете, чи це бажання іншого, яке ви обслуговуєте із почуттів жалю, провини, обов’язку? Чи задовольняються при цьому ваші особисті потреби? Чи ідете Ви зараз своїм шляхом? Чи, можливо, настав час побудувати новий маршрут? Бо інакше ви просто і далі будете проживати НЕ СВОЄ життя.
Це про відповідальність… про авторство свого життя… про вибір, який дуже часто у вас є. Бо так вирішили ВИ, а не «обставини вас змусили».
Продовження буде.
Запрошую до усвідомленої реальності разом з Науковим ліцеєм Хортицької академії!
З повагою – практичний психолог Інна Сергіївна Доля.
Форма для запису на індивідуальні консультації