Самооцінка і поведінка людини

Продовжуючи реалізацію проекту «Вчимося жити разом», у загальноосвітній санаторній школі-інтернаті I–III ступенів комунального вищого навчального закладу «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради, класний керівник 4-Б класу Роднова Т.М. 18 жовтня провела третє тренінгове заняття на тему «Самооцінка і поведінка людини». Мета заняття – дізнатись, як формується самооцінка, як вона впливає на поведінку людини, навчитись адекватно реагувати на критику, розрізняти впевненість і самовпевненість, формувати вміння гідно поводитись у будь-якій ситуації.

Аналізуючи життєві ситуації, діти на прикладах з’ясували як самооцінка впливає на поведінку людини, у чому відмінність між впевненістю та самовпевненістю, яка модель поведінки сприймається суспільством та викликає повагу. Перегляд мультфільму «Про похвалу і критику» дав змогу відповісти на питання: Яка критика шкідлива? До якої критики варто прислухатися? Як слід реагувати на несправедливу критику? Як правильно висловлювати критику тощо. Робота в групах сприяла розвитку комунікативної та ціннісно-смислової компетентності а також компетентності особистісного самовдосконалення учнів. Значний емоційний відгук мала вправа «Ти-молодець!», проведена наприкінці уроку, у ході якої діти ділилися власними досягненнями та хвалили один одного.