Як відстояти себе

11 жовтня у загальноосвітній санаторній школі-інтернаті I–III ступенів комунального вищого навчального закладу «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради для 4-го класу проведено друге тренінгове заняття на тему «Як відстояти себе», метою якого є виховування у школярів почуття власної гідності, розвивати навички протидії соціальному тиску.

Попереднє заняття в рамках курсу «Вчимося жити разом» викликало у дітей неабиякий інтерес, тому четвертокласники виявили бажання не тільки взяти активну участь у проведенні уроку, а й запропонували допомогу вчителеві у підготовці навчального кабінету та обладнання (розставляли стільці, готували сигнальні картки тощо). Учні, які готували до уроку інсценізацію вірша А. Костецького «Справжні подруги», підійшли до виконання дорученої справи відповідально та творчо. Результатом їхньої самостійної підготовчої роботи стала чудово розіграна сценка, яка привернула увагу усіх учнів та сприяла обговоренню проблемної ситуації. Тренуючи у парах навички відмови, діти враховували рекомендації щодо правильної побудови висловлювань та користувалися пам’яткою «Як сказати НІ». Якісно підібраний мультфільм «Корисні підказки. Вчимося відмовляти» докладно та доступно розкрив основні питання теми, залишив по завершенню можливість для обговорення та аналізу. Вдало дібрана руханка «Море хвилюється» сприяла релаксації та підвищенню активності учнів.