Самоврядування

Самоврядування – це можливість розкрити свій творчий потенціал, реалізувати управлінські навички та втілити в життя раціоналізаторські ідеї. Самоврядування сприяє розвитку самостійності дітей, розвитку лідерських якостей. І як у реальному житті доросла людина намагається зайняти своє місце в суспільстві, обрати собі професію до душі, завоювати авторитет у колі колег, так і в шкільному самоврядуванні все проходить за принципом природного вибору. Головне, щоб кожна дитина знайшла собі заняття і став виконувати ту роль, яка йому подобається і з якою він в силах впоратися.
Найвищим органом учнівського самоврядування є загальні збори учнів, що проводяться в міру необхідності не рідше 1 разу на місяць.
Шкільні учнівські збори займаються низкою наступних задач:
1. Побудова, розгляд та затвердження перспективного плану, основних напрямків діяльності органів учнівського самоврядування на майбутнє, що орієнтовані на реалізацію потреб учнів;
2. Вирішення питань, пов’язаних з участю учнів в управлінні школою; обговорення та прийняття плану спільної роботи органів самоврядування учнів з педагогами та батьками;
3. Формування органів самоврядування в школі;
4. Вироблення та формування пропозиції учнівського колективу, щодо вдосконалення навчально-виховного процесу; висловлення ставлення учнів до проектів шкільних документів, планів та програм їх здійснення;
5. Затверджує положень, правил, пам’яток та інструкції, що регулюють внутрішню діяльність учнів у своєму колективі, роботу відповідальних та уповноважених колективом осіб;
6. Слухання звітів та інформації, щодо результати діяльності органів самоврядування.

Шкільне самоврядування

1. Актив лідерів є головним виконавчим органом Шкільного самоврядування.
2. До складу Активу входять лідери з кожного класу.
3. Основним завданням є виконання доручень (доручення, які класи отримують щотижня), шляхом залучень до роботи Секторів Шкільного самоврядування.
Сектори Шкільного самоврядування
Кожен сектор відповідає за певні окремі вектори діяльності, але при необхідності надає допомогу іншим секторам.

Назва сектору Завдання сектору
Сектор культури Планування та проведення загальношкільних свят.
«Весела перерва».
Літературні вечори та різноманітні конкурси, анімаційні шоу.
Підготовка та проведення благодійних концертів, творчих змагань.
Сектор інформації Створення шкільної газети.
Відстеження цікавих новин у навчальному закладі, Україні та світі.
Постійна робота дитячого радіомовлення.
Сектор науки Відстеження різноманітних наукових відкриттів.
Проведення та участь в олімпіадах усіх рівнів.
Предметні тижнів.
Сектор навчання Відстеження успішності навчання школярів.
Сприяння зацікавленості учнів у підвищенні власних знань та навичок.
Дослідницькі учнівські проекти.
Сектор спорту Розробка та проведення заходів присвячених здоровому способу життя.
Допомога у проведенні спортивних заходів як у навчальному закладі, так і за його межами.
Проведення благодійних спортивних змагань.
Сектор праці Відстеження стану території навчального закладу, проведення загально шкільного суботника.
Фоторепортаж суботника.
Проведення очистки території острова Хортиці.
Контроль за розпорядком у навчальному закладі.