Участь у Міжнародному конгресі

Участь у Міжнародному конгресі зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітології: «Освіта дітей з особливими потребами: від інституалізації до інклюзії».

У вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського 27–28 жовтня 2016 р. відбувся Міжнародний конгрес зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітології: «Освіта дітей з особливими потребами: від інституалізації до інклюзії».

Захід мав за мету визначення стратегії розвитку освіти людей з особливими потребами в Україні. Серед співорганізаторів форуму – Міністерство освіти і науки України, провідні наукові установи країни та зарубіжжя, а також представники громадських організацій, реабілітаційних центрів, соціальних інституцій України та Вінниччини. До дискусії долучилися науковці Національної академії педагогічних наук України, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, провідні спеціалісти в галузі спеціальної, інклюзивної освіти вишів України, а також Польщі, Словаччини, США, Китаю, Італії.

На адресу учасників Конгресу надійшли вітальні листи від Голови Благодійного Фонду Порошенка Марини Порошенко, Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, ректора Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Віктора Андрущенка. В них йшлося про те, що подібні заходи є рішучим кроком до консолідації української педагогічної спільноти навколо вирішення нагальних проблем вітчизняної освіти.

До участі у міжнародному конгресі було запрошено фахівців Хортицької національної академії: доцента кафедри соціальної роботи Клопоту Ольгу Анатоліївну, завідувача відділенням ранньої соціальної реабілітації Коломоєць Наталю Тимофіївну та викладача Возчикову Наталю Василівну.

Доцент Клопота О. А. виступила із доповіддю на секційних засіданнях, де були проаналізовані проблеми соціалізації та роль різних соціальних інституцій в інтегруванні осіб з особливими потребами в соціокультурне середовище, а також формування готовності фахівців до роботи в інклюзивному середовищі. Коломоєць Н.Т. і Возчикова Н.В. прийняли участь у роботі навчального семінару на тему  «Техніка пошуку роботи», організованого ВГО «НТІ «Інститут соціальної політики» https://www.facebook.com/Karelana/.

В процесі роботи конгресу Клопота О.А. мала змогу представити досвід Хортицької національної академії в бесідах з іноземними колегами, у тому числі – з А.Ванчовою – професором Університету Коменського, м.Братислава (Словацька Республіка), а також Д. Пауєлом – професором Південно-східного державного Університету штату Міссурі, м.Кейп-Жірардо (США).

По завершенні роботи міжнародного конгресу було сформовано резолюцію з пропозиціями секційних груп щодо оптимізації інклюзивного освітнього простору в Україні.