Відзначення Дня пам’яті та примирення в Хортицькій національній академії

5 травня в Хортицькій національній академії у рамках  Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, з метою гідного вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні, засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму; увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, в актовій залі традиційно відбулася урочиста лінійка.

На урочистій лінійці були присутні ветерани- свідки тих буремних років, які позбавили їх щасливого дитинства і юності. Учні привітали гостей бурхливими оплесками і яскравими квітами, склали їм свою подяку і пошану.

В учнів на грудях палахкотіли червоні маки – символ пам’яті про воїнів і безневинне мирне населення, що загинули в полум’ї Другої світової війни. У святковій залі лунали патріотичні пісні, учні декламували вірші, лейтмотивом  яких був заклик до миру. Худік Софія подарувала присутнім пісню «Червоні маки», в якій склала подяку і віддала гідну пошану всім солдатам, які ціною власного життя наближали таку  омріяну Перемогу і дорогоцінний Мир.

На жаль, і сьогодні на українській землі точиться боротьба з ворожими силами, чути вибухи і постріли, але наші воїни гідно утримують рубежі Вітчизни.

Дитячий ансамбль «Домісолька» звернувся до присутніх із піснею «Не будь байдужим». У пісні пролунала впевненість, що любов-це почуття, яке єднає людей усіх поколінь, бо саме любов дає силу, мужніть і віру в те, що всі повернуться живими. Зала була збентежена чудовою ліричною піснею «Мы эхо» у виконанні Т.С. Туманян.

Хвилиною мовчання вшанували ветерани, педагоги, вихователі й учні пам’ять героїв, тих, хто уже ніколи не повернеться, хто сплатив високу ціну і продовжує її сплачувати за наше мирне сьогодення.

По закінченні лінійки почесне право покладання квітів до обеліска Герою Радянського Союзу, рядовому Сергію Михайловичу Смоленському було надане вихованцям санаторної школи-інтернату  – Шиманович Ганні та Марішину Андрію.