Візит Голови Благодійного Фонду П. Порошенка, дружини Президента України Марини Порошенко до Хортицької національної академії.

17 травня до Хортицької національної академії з робочим візитом завітала дружина Президента Марина Порошенко у супроводі голови Запорізької облдержадміністрації Бриля К.І., голови Запорізької обласної ради Самардака Г.В. та директора Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Озерової Т.Я.

Від імені колективу поважну гостю зустрічали члени адміністрації на чолі з в.о. ректора закладу Валентиною Нечипоренко. Марина Анатоліївна була приємно вражена побаченим і почутим, адже колектив академії зробив усе, щоб якомога повніше презентувати свої досягнення і можливості, створені у стінах закладу для комплексної реабілітації дітей з особливими освітніми та фізичними потребами і вадами здоров’я.

Свій робочий візит Марина Анатоліївна Порошенко почала зі спеціалізованого тренінгу для працівників освітньої сфери «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати». Вона щиро привітала усіх учасників тренінгу, побажала здоров’я і творчої наснаги, висловила впевненість в успішній реалізації проекту щодо подальшого розвитку вітчизняної інклюзивної освіти в Україні. «Для мене велика честь мати широке коло однодумців у питанні запровадження інклюзивної освіти в Україні! Щиро рада вітати ентузіастів, які розуміють, що інклюзія – нагальна потреба не лише дітей з особливими потребами, а й суспільства в цілому… Впевнена, що завдяки вашій небайдужості й нашим спільним зусиллям особливі діти України отримають реальний шанс на повноцінне життя»,- наголосила Марина Порошенко.

Учасників тренінгу також привітали представники Запорізької облдержадміністрації та обласної ради: Бриль К.І., Самардак Г.В. У своїх промовах вони висловили високу пошану і подяку тренерам, вчителям, соціальним педагогам, соціальним працівникам, які мають великий досвід із питань інклюзивного навчання і пов’язали свою долю, свій творчий шлях із дітьми, що мають особливі потреби. Своєю невтомною працею і високими досягненнями вони доводять, що інклюзивна освіта в Україні існує.

З доповіддю «Основні принципи інклюзивної освіти» виступила Інна Луценко, науковий співробітник інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України. Леся Миськів, доктор юридичних наук, розповіла про нормативно-правову базу для впровадження інклюзії в сучасних навчальних закладах, а також наголосила на основних засадах Конвенції про права людей з інвалідністю.

Тренінг розпочала Лариса Шевчук, заступник директора СЗШ №168 м. Києва, тренер освітніх програм в Україні і за кордоном (Польща, США, Білорусія). Вона оголосила структуру авторської навчальної програми «Стратегічне планування інклюзії», провела теоретичну і практичну частини тренінгу, а також фронтальну дискусію з приводу інклюзивної освіти в різних регіонах України. Практична частина тренінгу була оригінальною в тому, що певні групи учителів-експертів з інклюзії повинні були визначити ресурси й потреби для освіти дітей за різними нозологіями. По закінченні спеціалізованого тренінгу Марина Порошенко вручила всім учасникам сертифікати. Наостанок вона запевнила присутніх: «Лише разом ми зможемо досягти нашої спільної мети – надати можливість особливим дітям навчатися в середовищі однолітків. І нехай ця благородна справа щодня надихає кожного з нас на добрі вчинки!»