Життя, творчість і щастя без обмежень

6 грудня в Хортицькій національній академії відбулася  урочиста презентація Х Міжнародного інтеграційного фестивалю дитячої життєтворчості «Шлях до Успіху 2017», присвяченого Міжнародному дню інвалідів.

Святкова зала академії урочисто зустрічала гостей, друзів, меценатів, які постійно долучаються до цього заходу і є активними його учасниками. Вихованці Хортицької національної академії бурхливими оплесками і щирими привітаннями зустріли голову Запорізької обласної державної адміністрації Бриля Костянтина Івановича і директора Департаменту освіти та науки Запорізької обласної державної адміністрації Озерову Тетяну Ярославівну. За давнім українським звичаєм шановним гостям піднесли пишний духмяний коровай, який символізує добробут і родинний достаток закладу.

Слово для привітання присутніх було надано голові Запорізької обласної державної адміністрації Брилю Костянтину Івановичу. У своїй промові Костянтин Іванович висловив щиру подяку адміністрації, колективу за невтомну працю, а вихованцям -за гостинність і сердечну зустріч у стінах академії, натхненно запевнив, що майбутнє закладу будуватимемо разом, недарма він є флагманом інклюзивної освіти, тому має право нарощувати свій духовний і матеріальний потенціал, щоб вийти на рівень сучасного європейського закладу.

Дитячі і юнацькі колективи своїми яскравими виступами створили в залі атмосферу родинного свята. Вокальний ансамбль «Ровесники», ніби підтверджуючи слова Костянтина Івановича, виконав пісню  «Чужих дітей не буває», по-особливому звучали у його виконанні пісні дружніх країн світу, закликаючи до миру, дружби, взаєморозуміння. Свій музичний подарунок  також презентував інструментальний ансамбль «Клавіші» (молодша група). Щирими оплесками вітали присутні випускника Хортицької  академії, переможця Міжнародних фестивалів та конкурсів Олега Оніщука, який своєю піснею запевнив, що все буде добре, доки ми шануємо і поважаємо один одного.

У слові для привітання почесних гостей та учасників урочистого заходу ректор Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії  Нечипоренко Валентина Василівна висловила щиру подяку, побажала щастя, здоров’я всім небайдужим , всім тим, хто опікується долею дітей і молоді з особливими потребами, зокрема Брилю Костянтину Івановичу. Наголосила на тому, що діяльність академії, її колективу спрямована на покращення умов життєдіяльності всіх вихованців закладу, подальшого особистісного розвитку, а також їхнього творчого потенціалу… Захищаючи гідності інвалідів, ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєстійкими  людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства, на боротьбу за краще майбуття.

Отже, Х Міжнародний інтеграційний фестиваль дитячої життєтворчості «Шлях до успіху 2017» стартував 6 грудня 2016 року. Сьогодні на нашому сайті розміщено Положення про фестиваль, фінальна частина якого  відбудеться  1 червня 2017р.  на гала-концерті. Чекаємо зустрічі з нашими давніми друзями, сподіваємось на нові знайомства.

Запрошуємо усіх, кому  не  байдужа доля  дітей з особливими потребами, до співпраці. Приєднуйтесь до  нас!