День науки в Хортицькій національній академії

19 травня у  Хортицькій національній академії з нагоди свята Дня науки в Україні відбулася науково-практична конференція, за темою «ЖИТТЄПІЗНАВАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ – ШЛЯХ ДО ЗДІЙСНЕННЯ УСПІШНОГО ЖИТТЄВОГО ПРОЕКТУ», метою якої стала популяризація життєвого і творчого шляху українських педагогів-дослідників минулого століття Софії Русової та Памфіла Юркевича.

Захід відкрила в.о. ректора Валентина Нечипоренко, доктор педагогічних наук, доцент. У своєму вітальному слові вона щиро подякувала присутнім за успішний творчий тандем, взаєморозуміння, за чуття єдиної родини. Корифеї науки закладу, молоді науковці, педагоги були нагороджені почесними грамотами, подяками за творчу сумлінну працю, за високі досягнення в галузі науки та виховання підростаючого покоління. Багато теплих слів і щирих побажань здоров’я і добра прозвучало на адресу Валентини Василівни від колег.

Конференцію розпочала заступник в.о. ректора з наукової роботи, кандидат соціологічних наук Гордієнко Н.М., яка виступила з доповіддю, присвяченою діяльності і творчим здобуткам вченого, педагога Памфіла Юркевича, який високо визначив роль людського життя у суспільстві відповідно до його законів. Активну участь у науково-практичній конференції взяли студенти педагогічного відділення зі спеціальності «Соціальна педагогіка», «Корекційна освіта», відділення ландшафтного дизайну. Вони презентували не лише свої теоретичні наробки, але й представили практичний матеріал, запроваджений для учнів школи: «Година серця», «Дружба єднає серця». Студенти запросили присутніх відвідати віртуальну екскурсію до Ліплявського навчально-виховного комплексу для ознайомлення з експонатами кімнати-музею П. Юркевича.

Друга частина конференції була присвячена презентації життєпізнавального проекту «С. Русова – предтеча педагогіки життєтворчості».

Вступне слово до презентації життєпізнавального проекту надали викладачу Сташук Ользі Олександрівні, а далі тематику розвинули  студенти. У залі поруч з виставкою наукових праць С. Русової і П. Юркевича були представлені роботи студентів (вірші, есе, портрети, листи). Відбулася демонстрація біографічного фільму «Подвиг в ім’я України: життя, діяльність та творчість Софії Федорівни Русової», створеного науково-педагогічними працівниками Хортицької національної академії.

У заключному слові Гордієнко Н.М. подякувала всім виступаючим за плідну діяльність у галузі пошукової роботи, а також побажала всім присутнім, а особливо студентам, творчих сил, наснаги і успішного життєвого проекту.