До Міжнародного дня логопеда

11 листопада у Хортицькій національній академії викладачі і студенти святкували Міжнародний день логопеда – урочистість представників однієї з найважливіших соціальних професій. Адже саме цим людям завдячують дорослі й діти з особливими проблемами – порушеннями у вимові  звуків, труднощами з членоподільним мовленням.  Вони повертають дитині розкіш людського спілкування, дають їй можливість активно жити в суспільстві, успішно вчитися у школі, нормально розвиватися й вдало інтегрувати в доросле життя.

Урочисту частину свята відкрила студентка групи КО-3 Старцева Дар’я віршем «Ода логопеду», у якому виявила свої щирі почуття по відношенню до обраної професії.

На святі були присутні справжні професіонали, гуру улюбленої справи, викладачі – Гордієнко Н.М., кандидат соціологічних наук, доцент, проректор з наукової роботи, Лопатинська Н.А., кандидат педагогічних наук, доцент, Турубарова А.В., кандидат психологічних наук, доцент, які привітали своїх досвідчених колег і студентів, котрі ще тільки оволодівають азами професії, побажали їм міцного  здоров’я, а також успіхів і перемог у їхній нелегкій праці, витримки і натхнення, професійного зростання, повсякденного бажання зробити для багатьох нужденних цей світ кращим.

Турубарова Анастасія Володимирівна, завідувач кафедри спеціальної освіти Хортицької національної академії, розповіла присутнім про перебіг досить насиченого й змістовного творчого тижня під назвою «Хортицький фестиваль логопедичних ідей», що передував святу, а це: конкурси, вікторини, тематичні уроки з молодшими школярами, ігри.

Досить цікавим став конкурс на кращу емблему логопедів, у якому взяли участь всі курси, а експертами в цьому питанні виступили викладачі кафедри. За результатами конкурсу визначилася переможницею емблема студентів 2 курсу, яка має всі шанси стати основою для подальшої розробки і удосконалення.

Із цього навчального року студенти вирішили започаткувати в академії нову традицію – посвячення в логопеди. Адже саме це, на їхню думку, дає змогу кожному, хто обрав професію логопеда, більше усвідомити власну приналежність до неї, а також бачити себе частиною великої професійної спільноти.

Провести цей ритуал посвячення в логопеди представили випускницям 2015-2016 навчального року, а нині майбутнім магістрам логопедії – Трейгер Аліні та Шульзі Стефанії. Запрошені на сцену першокурсники повинні були подолати деякі перепони – чітко проговорити досить складну скоромовку, а вже потім вимовити урочисту клятву посвячення. По закінченні ритуалу «новоспечені» логопеди почули багато корисних напутніх слів від викладачів, друзів і взяли їх із собою у далеку мандрівку навчання.

Невгамовні й заповзяті ведучі свята Юшанова Оксана та Бовчалюк Катерина запросили присутніх до участі у грі «Наша мова», адже саме гра посідає чільне місце у професійній діяльності логопеда, познайомили з екстреними світовими новинами, де в центрі уваги був знову-таки уважний і тактовний логопед, максимально оптимізували залу хвилинкою гумору, сценкою «На прийомі у логопеда» від талантів групи КО-4, яку виконали  Ступченко Аліна, Мальона Костянтин, Семенцов Валерій,  а тематичними загадками довели і запевнили, що професія логопеда – це просто мрія для тих, хто любить його величність Слово.

Наостанок відбулося нагородження найактивніших учасників тижня «Хортицький фестиваль логопедичних ідей».

По закінченні заходу в залі лунала пісня «Мы желаем счастья Вам», яку досить емоційно виконали студенти і з ентузіазмом підхопили всі присутні.