Перші ластівки інклюзивної освіти нової української школи

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”353″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_slideshow” gallery_width=”960″ gallery_height=”460″ cycle_effect=”fade” cycle_interval=”3″ show_thumbnail_link=”0″]

12 квітня в Хортицькій національній академії відбулося урочисте закриття третього туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2019» у номінації «Вчитель інклюзивного класу». Слід зазначити, що цей конкурс учительської майстерності охопив регіони всієї України.
Упродовж тижня дванадцять найкращих педагогів гідно змагалися за право бути першими. Це команда насправді харизматичних, компетентних, креативних вчителів, готових діяти на випередження, бути завжди в авангарді сучасної системи інклюзивної освіти. Для кожного учасника цього чудового форуму науки і знань стало знаковим те, що фінішні дні напруженої праці та хвилювань, дні змагань і дружнього спілкування відбувалися саме на славетній історичній запорізькій землі.
Для учасників конкурсу генеральний директора директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОНУ Хіврич Валентина Володимирівна зачитала вітальний лист Голови Благодійного Фонду Порошенка Марина Анатоліївна Порошенко. У своєму звертанні Марина Анатоліївна щиро привітала фіналістів Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2019» і подякувала кожному за вагомий внесок у велику педагогічну скарбницю, відмітивши, що вчитель завжди був і залишається провідником позитивних змін у державі. Пані Марина підкреслила, що цього року вперше в рамках конкурсу започатковано номінацію «Вчитель інклюзивного класу», і це дуже важливо, бо на сьогодні інклюзивна освіта є невід‘ємною складовою нової української школи. «Незрівнянно винятковою місією наділений сучасний учитель, бо має честь формувати нове покоління країни, передавати свої знання, вміння відрізняти друга від ворога, добро від зла. Лише разом ми зможемо досягти нашої спільної, високої мети – надати можливість особливим дітям навчатися в середовищі однолітків. І нехай ця благородна справа стане не тільки власною потребою, а й суспільства в цілому, бо здатність сприймати не таких як ти сам – це вагомий показник рівня свідомості суспільства і нації».
Настала хвилююча мить – церемонія нагородження учасників третього туру. Для вручення дипломів учасників від Центрального оргкомітету Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2019» у номінації «Вчитель інклюзивного класу», подарунків від Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації було запрошено директора Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Озерову Тетяну Ярославівну, а також для вручення подарунків від комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР виконуючого обов‘язки ректора Казачука Анатолія Васильовича.
Для привітання і нагородження лауреатів конкурсу Дипломом I, II, III ступенів та цінними подарунками було запрошено генерального директора директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОНУ Хіврич Валентину Володимирівну та Бойко Зінаїду Михайлівну – керівника апарату обласної Запорізької державної адміністрації.
Слово для нагородження дипломами за номінаціями, визначеними журі, було надано голові журі – Колупаєвій Аллі Анатоліївні та заступнику журі – Охріменко Юлії Володимирівні.
До слова була запрошена Нечипоренко Валентина Василівна – господиня, керівник і ректор КЗВО «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» ЗОР. У своїй промові ректор визначила високу роль інклюзивної освіти для розвитку дітей з особливими потребами, а також українського суспільства, відмітила, що саме Порошенко Марина Анатоліївна є генератором ідей запровадження інклюзивної освіти, а освітяни одностайно на високому рівні підтримали цю прекрасну ідею. Валентина Василівна привітала всіх переможців з тим, що вони обрали саме професію вчителя початкових класів, який формує ще молоді й ніжні душі малечі, котрі потребують максимальної уваги, поваги і піклування. Валентина Василівна побажала всім учасникам конкурсу успіхів, творчого натхнення, життєвої самореалізації.
Протягом всього заходу учасники вокального ансамблю «Ровесники», ансамблю жестової пісні «Чисті роси», дитячий інструментальний ансамбль «Бумс» та інші художні колективи своїми креативними виступами створили доброзичливу, душевну атмосферу для присутніх у залі, яка єднала думки і помисли молодих новаторів.

Прокрутити вгору