Потяг миру і надії

14 грудня до Хортицької національної академії прибув різдвяний потяг Святого Миколая. У святково прибраному залі студенти закладу гостинно зустрічали друзів-волонтерів, учасників четвертого Потягу Єднання України «Труханівська Січ».
Головна мета зустрічі молоді в цей нелегкий для України час – усвідомлення того, що Схід і Захід разом, незважаючи на будь-які політичні амбіції.

Мета акції – сприяти консолідації суспільства та взаємопорозумінню мешканців з різних куточків України, піднесенню патріотичного духу українців, а також популяризація національної культури.
Упродовж 11 днів пасажири цього потяга – волонтери, студенти, громадські діячі та військові зі східних та західних областей, – подорожуватимуть містами країни.
А нині вони в Хортицькій національній академії, де лунають натхненні мелодії, вітання, сміх, саме те, що зближує незнайомих людей і дає їм змогу порозумітися, потоваришувати, розширити світ взаємин.
Присутніх у залі привітала ректор Хортицької національної академії Нечипоренко Валентина Василівна, вона високо оцінила діяльність волонтерського екіпажу, побажала успіхів у їхній новаторській справі на благо всієї України, представила учнівський корпус самоврядування академії, відзначивши їхню домінуючу роль у суспільному житті закладу.
Особливу атмосферу святкового настрою створили господарі академії, подарувавши гостям чудові хвилини відпочинку і творчої наснаги одночасно, знявши втому концертом,наповненим позитивною енергетичною динамікою, художньою майстерністю.
Вокальний ансамбль «Ровесники» відкрив свято Державним Гімном України, який одностайно був підхоплений гостями, сумісно з жестовим хором була виконана пісня «Діти України». Яскравістю і самобутністю виконання зачарувало дефіле «А я просто українка» у виконанні учнів та студентів академії, де були представлені костюми студентів факультету «Дизайн».
Всю глибинність і потужність життєдіяльності викладацького та студентського колективів академії презентували у фільмі, в якому чітко визначилися будні і свята, щоденний пошук і новаторські перспективи, котрі дають можливість розширити горизонти закладу. По-особливому звучало пісенне «Попурі» від різних країн світу, запевняючи, що мир на Землі-то найважливіша цінність людства.
По закінченні концерту до присутніх звернулась волонтер Олена Іванова, виказавши своє захоплення побаченим і почутим, відмітила високий рівень підготовки заходу, подякувала адміністрації, педколективу, студентам і учням за теплу зустріч у стінах закладу. У своїй промові вона відзначила, що майбутнє за сучасною молоддю, адже їй вирішувати, яким шляхом розвитку піде Україна далі.
Саме ці питання стали нагальними на диспуті щодо майбутнього країни, який влаштували гості-волонтери і студенти, щоб ближче познайомитись і поділитись своїми враженнями і думками.
Гостинні господарі академії запропонували волонтерам екскурсію по закладу, де були представлені дві групи дошкільного виховання «Барвінок» і «Дзвіночок», поліграфічне відділення, кабінет логоритміки РСР, а фахівці провели майстер-класи з альтернативної комунікативної технології (жестове мовлення) і запропонували ознайомлення з новорічною майстернею Святого Миколая. По закінченні заходів в актовій залі відбувся тренінг з теми «Океан життєвої компетентності», новорічний флешмоб, а на плакаті «Потяг єднання» учасники зустрічі залишили свої враження і побажання. На урочистому завершенні зустрічі гості отримали на добру згадку про час, проведений в академії, сувеніри, виготовлені руками вихованців , а також були запрошені на каву й до колективного фото для історії.