Свято Дня Європи в Україні

20 травня у Хортицькій національній академії з нагоди свята Дня Європи відбувся щорічний урочистий захід «День Європи в Україні». Просто неба лунали натхненні українські пісні та мелодії різних країн Європи, створюючи урочистий святковий колорит. Море вишиванок, кольорові віночки, що прикрашали голови чарівних юнок, статні юнаки в національному одязі, музика, співи, радісні усмішки, атмосфера доброзичливості панувала на шкільному подвір’ї.

Урочисто прозвучав Гімн України. Свято розпочалося літературно-музичною композицією «Україна – це Європа». Театр костюму «Дана» під музику Карпат і урочистий спів В. Зінкевича «Це ж моя Україна!» представив глядачам чудові витвори креативної фантазії майстрів своєї справи – зразки нових українських костюмів. Зведений хор учнів та вчителів виконав коронну пісню академії «Україна – це я!». Особливе враження справили дівчата в костюмах України та Євросоюзу, які в єдиному творчому тандемі продовжили хід свята. Родзинкою заходу стала заочна екскурсія країнами Європи, яку запропонувала ведуча. Учням дуже сподобалася ця гра-мандрівка, коли за певними ознаками: музика, звичаї, пісні, мова, страви – відгадувалася ціла країна з її звичаями та обрядами.

Натхненно лунав вальс Штрауса візитна картка Австрії, гостинно припрошуючи всіх до танцю. Італійська «Тарантелла», емоційна, дзвінка, бурхлива, відразу прийшлася всім до смаку і об’єднала майже всіх учнів у танці. Грецький «Сіртакі» своєю манерою виконання відразу об’єднав і подружив знайомих і незнайомих хлопчиків і дівчаток. Яскравий іспанський «фламенко» покликав до гурту не лише учнів, а й стриманих вчителів. Поважний ірландський танок був представлений виконавцями як майстер-клас для всіх бажаючих. Закінчилася ця феєрія танців українським гопачком, який збурив усіх присутніх своєю динамікою і розкутістю.

Другий етап свята тривав у такому алгоритмі: виставка-ярмарок-розпродаж. У вестибюлі всі бажаючі милувалися представленими виробами і творами мистецтва, які виконали учні і студенти власними руками. Тематика виробів вражала своїм розмаїттям: предмети українського побуту, ляльки, віночки, яскраві квіти з бісеру, картини. Організатори й виконавці цього суто українського дійства перевершили всі грані можливого.

Апогеєм свята стала дегустація страв країн Євросоюзу. Присутні мали змогу достойно оцінити кулінарні шедеври і смаки кожної країни. Всі учасники заходу були приємно вражені високою організацією свята і щиро дякували тим, хто взяв участь у його підготовці.