Урочисте відкриття оглядового майданчика в реабілітаційному парку на о. Хортиця

2 червня на о. Хортиця відбулося урочисте відкриття оглядової альтанки майбутнього реабілітаційного парку комунального вищого навчального закладу «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради для дітей і молоді з особливими потребами.

У відкритті оглядового майданчика взяли участь шановні гості і друзі академії, без моральної і матеріальної підтримки й допомоги яких дуже важко було б казку перетворювати на реальність. Тож сьогодні академія вперше звітувала перед владою і спонсорами про виконану роботу.

В урочистому відкритті оглядової альтанки взяли участь заступник голови Запорізької облради Семенков Є.О., директор Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Озерова Т.Я., представник ПАО «Запоріжсталь» Чумаченко І.М., секретар Запорізької міськради Пидорич Р.О., депутат Запорізької облради Криль Я.М., заступник генерального директора Національного заповідника «Хортиця» Левченко М.П.

Відкрив свято Семенков Є.О., який привітав усіх присутніх із цим довгоочікуваним святом, нагадавши: « ще навесні минулого року це була всього лише ідея, всього лише мрія; але те, що ми стоїмо на схилах величного Дніпра, те, що ми бачимо перед собою таку красу, котра створена спеціально для людей з особливими потребами і для всіх мешканців міста, є заслугою спеціалістів Хортицької національної академії. Завдяки саме їх праці влада побачила цей проект, влада повірила в цей проект і сказала: – Так! Проекту бути. Алея Миру і оглядова альтанка – це лише перші ластівки великого будівництва. Сьогодні для всіх нас це свято миру і розбудови, яке нам дуже потрібне».

Семенков Є.О. подякував всім – Хортицькій академії, облраді, обладміністрації, інвесторам, які повірили в цей проект, і завірив, що на славному о. Хортиця буде перший в Україні реабілітаційний парк для всіх запоріжців, туристів та гостей міста.

Озерова Т.Я.: «Надихає почуття гордості, і ростуть крила від того, що освітяни змогли не лише скласти проект, надати ініціативу такому парку, а й змогли реалізувати свої плани. Ви своєю натхненною працею зробили все, щоб нам, освіті, повірили».

Тетяна Ярославівна окремо подякувала ректорові академії Нечипоренко Валентині Василівні за ініціативу, відмітивши, що завдяки своїй наполегливості вона змогла реалізувати задумане: знайти і об’єднати в єдиному колі працівників: учителів, викладачів, студентів, однодумців. Висловила думку про те, щоб у стінах цього будинку зможуть навчатися, здобувати знання студенти, а цей парк буде слугувати людям з особливими потребами, усім жителям міста і освіті.

Чумаченко І.М: «Я впевнений, що парк буде! Сьогодні ми відкриваємо альтанку, і нам , робітникам комбінату «Запоріжсталь», дуже приємно відчувати свою причетність до реалізації цих грандіозних проектів. Комбінат «Запоріжсталь» традиційно підтримує всі значимі проекти соціального партнерства».

Криль Я.М.: «Там, де ще вчора кипіла робота по упорядкуванню території, ліквідації розрухи, сьогодні вже радують око і алея Миру , і чудова оглядова альтанка. Без сумніву, наша профільна комісія зробила правильний вибір, доручивши цю місію по відновленню парку академії».

Продовжила естафету урочистості ректор комунального закладу «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради Нечипоренко Валентина Василівна.
У своєму виступі Валентина Василівна звернулася до всіх присутніх зі словами щирої подяки, наголосивши на тому, що цей парк є по своїй сутності унікальним і оригінальним саме через об’єднання зусиль влади, ПАО «Запоріжсталь», меценатів та усіх небайдужих людей.

Ректор відмітила, що спеціалізованих реабілітаційних парків саме для дітей і підлітків з обмеженими можливостями в Україні не існує взагалі. Це дає можливість зробити припущення про унікальність такої новації як реабілітаційний парк для дітей та підлітків з особливими потребами. Життя летить вперед! В перспективі розвитку нашого закладу – подальша робота щодо обладнання реабілітаційного парку, дружнього до людей з обмеженими можливостями, підготовка спеціалістів нової формації для роботи з людьми, які мають особливі потреби та розбудова Хортицької національної академії, як закладу європейського рівня.

Моментом істини – відкриття оглядової альтанки – стало урочисте перерізання стрічки, в якому взяли участь господарі й гості заходу.
Ця хвилююча подія супроводжувалася виконанням урочистого гімну Хортицької національної академії у виконанні вокального ансамблю «Ровесники». У всіх був піднесений святковий настрій і бажання побачити перспективу розвитку цього унікального куточка на о. Хортиця.