У Міжнародний день захисту дітей Хортицька національна академія збирає друзів

1 червня у Хортицькій національній навчально-реабілітаційній академії пройшов традиційний V Міжнародний інтеграційний фестиваль життєтворчості «Шлях до успіху-2017», присвячений Міжнародному дню захисту дітей. Старт фестивалю був даний 3 грудня на урочистій презентації до Міжнародного дня інвалідів.

Фестиваль проводився під девізом: «Життя і творчість без обмежень».

Мета фестивалю залишається незмінною: сприяння входженню дітей і молоді з особливими потребами розвитку в життя громади, підвищення їхньої ролі й соціального статусу в суспільстві.

Одне з головних завдань фестивалю – надання рівних можливостей для реалізації творчих здібностей учнів та молоді незалежно від віку, статі та індивідуальних особливостей. Учасники фестивалю – діти та молодь з особливостями психофізичного розвитку та здорові діти віком від 6 до 28 років.

Специфіка фесту полягала в тому, що вже другий рік поспіль частина учасників брала в ньому участь дистанційно. Це пов’язано з тим, щоб залучити якомога більше творчих колективів і виконавців до участі у грандіозному Гала-концерті.

Упродовж півріччя авторитетне журі вибирало на Гала-концерт найкращі номери, які надходили на конкурс.

Всього було надіслано 190 номерів художньої самодіяльності різних жанрів. Молоді таланти презентували майстерність у номінаціях: вокальний; хореографічний; вокально-інструментальний жанри; авторська поезія та проза; сценічна декламація; театральний жанр; образотворче мистецтво; декоративно-ужиткове мистецтво; художнє фото; мультимедійні проекти; аматорське відео; мультимедійні міні-проекти і фото-колажі. Всього на гала-концерті було представлено 30 номерів художньої самодіяльності різних жанрів.

Урочисту частину фестивалю відкрила ректор Хортицької національної академії Нечипоренко Валентина Василівна, яка привітала всіх присутніх із подвійним святом. Щиро подякувала усім директорам і керівникам закладів, які відповідально поставилися до цієї справи і взяли активну участь у цьому прекрасному, казковому святі дитячої життєтворчості, за розвиток творчих здібностей та включення вихованців з особливими потребами в соціальний проект життєтворчості-«Шлях до успіху».

Фестиваль об’єднав талановитих дітей та юнацтво не лише України, але й інших країн світу.

Дистанційно взяли участь у заході відомі колективи з Республіки Бєларусь, Узбекістану, Литви, Азербайджану, Франції, Італії, Вірменії, Грузії, Японії.

Продемонстрували майстерність безпосередньо на сцені закладу наступні колективи: театр людей з особливими потребами «Аникщайский свет» Литва, місто Аникщяй, інтегрований театр руху «Лік» – Узбекістан, місто Ташкент, центр реабілітації та соціалізації людей з інвалідністю «Перспектива» Україна, місто Черкаси, Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Запорізької області, Токмацька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Запорізької області, Гуляйпільська загальноосвітня школа-інтернат Запорізької області, Малобілозерська спеціалізована естетична школа-інтернат «Дивосвіт» Запорізької області, Матвіївська загальноосвітня санаторна школа-інтернат Запорізької області, Чернігівська загальноосвітня школа-інтернат Запорізької області, Новомиколаївська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Паросток» Запорізької області, Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді, Запорізький обласний спеціалізований будинок дитини «Сонечко», Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело», Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Світанок», Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Орієнтир», Запорізька музична школа №2, Запорізька Школа мистецтв №3, Запорізький Класичний ліцей, Запорізька загальноосвітня школа №29, загальноосвітня санаторна школа-інтернат Хортицької національної академії.

Урочистий захід закінчився чудовою миттю нагородження учасників фестивалю почесними грамотами та дипломами лауреатів V Міжнародного дистанційного інтеграційного фестивалю життєтворчості «Шлях до успіху-2017» й побажанням подальших успіхів керівникам і конкурсантам на їхньому життєвому і творчому шляху.

Дякуємо усім організаторам свята за усмішки, радість успіху і щасливе дитинство наших вихованців!