Від школи-інтернату до національної академії

4 жовтня у Запорізькому концертному залі ім. М.І.Глінки відбулася урочиста подія – святкування 55 річниці від дня заснування закладу, нині Хортицької національної академії.

До участі у святкуванні знаменної події було запрошено чимало почесних гостей, у тому числі вчені Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Національної академії педагогічних наук України, представники обласної та міської влад.

На ювілеї присутні вітали керівництво обласної державної адміністрації: голову Запорізької обласної ради Самардака Григорія Вікторовича, заступника голови Запорізької обласної ради Гугніна Едуарда Анатолійовича, директора Департаменту освіти та науки Озерову Тетяну Ярославівну, начальників департаментів та управлінь Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької обласної ради.

В урочистому святкуванні ювілею взяли участь вчені Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова і Національної академії педагогічних наук України.

Директор Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування Міністерства освіти і науки України, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти – Шевцов Андрій Гаррійович, друзі й наставники у розбудові вищого освітньо-реабілітаційного закладу:

Ничкало Неля Григорівна, академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Національної академії педагогічних наук України.

Синьов Віктор Миколайович, декан факультету корекційної педагогіки та психології, доктор педагогічних наук, дійсний член Національної академії педагогічних наук України.

Бондар Віталій Іванович, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Національної академії педагогічних наук України.

Шульженко Діна Іванівна, доктор психологічних наук, професор Національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова.

Бєліков Сергій Борисович, ректор Запорізького національного технічного університету, доктор технічних наук, професор.

Огаренко Віктор Миколайович, доктор наук з державного управління, професор, ректор Класичного приватного університету.

Небесник Іван Іванович, кандидат педагогічних наук, професор, член Національної спілки художників України, ректор Закарпатської академії мистецтв.

Начальник управління соціальної сфери комбінату «Запоріжсталь» Пшеничний Олександр Миколайович.

Молодиченко Валентин Вікторович, доктор філософських наук, професор, ректор Мелітопольського педагогічного університету ім. Богдана Хмельницького.

Заступник міського голови Пустоваров Анатолій Іванович,а також депутати Запорізької обласної ради, Запорізького міськвиконкому, меценати і спонсори нашого закладу, ветерани педагогічної праці, працівники академії, батьки, студенти і вихованці закладу. Багато почесних гостей, які не байдужі до проблем дітей та молоді з особливими потребами і завжди допомагали нам у розбудові закладу нового типу в системі освіти України.

Зі словами привітання виступив директор Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування Міністерства освіти і науки України – Шевцов Андрій Гаррійович. Він прочитав привітання ректору Нечипоренко Валентині Василівні та колективу закладу, що надійшло від Комітету Верховної Ради України з питань науки і а також від Міністра освіти і науки України Л.Гриневич.

Привітання колективу Хортицької національної академії надіслав із Києва наш незмінний науковий керівник і однодумець на шляху розбудови Школи життєтворчості, кандидат історичних наук Єрмаков Іван Гнатович: «У високості духу, творчому регістрі, інноваційному успішному поступі відзначає зореносний ювілей наша Alma mater – Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія. Це діамант у колисці запорозького козацтва, який дорогий нам, усім причетним до розвою академії. Це свято серця і душі для кожного, хто плекає її майбуття. Щиросердно зичу талановитому колективу Академії і в подальшому розкрилля таланту, творчого поліття, софійності і любові в ім’я примноження педагогіки і психології життєтворчості, плекання кожної дитини як творця і проектувальника свого життя».

Слово для привітання було надано нашим почесним гостям, знаним науковцям, академікам Національної академії педагогічних наук України – Ничкало Неллі Григорівні, Синьову Віктору Миколайовичу, Бондарю Віталію Івановичу та доктору психологічних наук, професору Шульженко Діні Іванівні, які високо оцінили наукову, творчу й педагогічну діяльність колективу академії і її ректора Нечипоренко Валентини Василівни, як флагмана нових ідей інклюзивної освіти.

Слово для привітання і вручення почесних нагород працівникам закладу було надано голові Запорізької обласної ради Самардаку Григорію Вікторовичу, який відмітив високий рівень викладацької і виховної діяльності колективу на чолі з ректором закладу, привітав ветеранів педагогічної ниви, наголосив на тому, що тут живуть і працюють істині патріоти, яким не байдуже майбутнє України. Запевнив, що мрія побудови басейну для дітей невдовзі стане реальністю, а також запроектовані й заплановані кошти на ремонт спортзалу, даху й упорядкування подвір’я, а Дендропарк стане перлиною академії- флагмана інклюзивної освіти.

Окремі слова вдячності ректору академії Нечипоренко Валентині Василівні, яка своїм ентузіазмом заряджає оточуючих. Вітали ювіляра заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Гугнін Едуард Анатолійович і директор департаменту освіти та науки ЗОДА Озерова Тетяна Ярославівна, заступник міського голови Пустоваров Анатолій Іванович.

Цінні подарунки академії вручив директор будівельно-господарського гіпермаркету «Епіцентр» Константинов Олександр Олександрович.

На адресу Хортицької національної академії надійшли відеопривітання, які надіслали: Злобіна Олена Геннадіївна – доктор соціологічних наук, завідувач відділу соціальної психології Інституту соціології Національної академії наук України, Соболєва Наталія Іванівна – доктор соціологічних наук, провідний науковий співробітник Інституту соціології Національної академії наук України, Некраш Тетяна Вікторівна – заступник директора з навчальної роботи Володарської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату Київської області, в яких колеги щиро вітали ректора і колектив академії зі знаменною датою, бажали успіхів у досягненні нових висот. На сцену для привітання були запрошені почесні гості свята, друзі Хортицької національної академії, наставники, які разом з нами вболівали за долю закладу, допомагали у його становленні та розвитку.

Слово для привітання взяли Огаренко Віктор Миколайович, Небесник Іван Іванович, Молодиченко Валентин Вікторович.

Зі щирими словами подяки за високу оцінку її праці і праці всього колективу звернулась до присутніх ректор академії Нечипоренко Валентина Василівна, яка з гордістю виголосила, що академія є дійсно флагманом інклюзивної освіти, проте не заради нагород, а заради здоров’я дітей, нового покоління, яке повинне стати елітою України. А історію Хортицької національної академії творить її професійний науково-педагогічний колектив своєю наполегливою, відданою працею. Медалі, ордени, почесні грамоти, дипломи, отримані ректором і колективом академії, є шанобливою відзнакою їхньої повсякденної, копіткої праці. Тож нехай вони стануть для них вітрилами у далеку творчу мандрівку до нових висот і звершень.

Фінал свята надовго запам’ятається всім присутнім завдяки душевній атмосфері, котру створили зведений хор академії, дитячий колектив театру «Інклюзив», почесні гості і друзі нового закладу в Запорізькому регіоні- Хортицька національна академія.

Прокрутити вгору