Відгук про свято Шевченка

Березень є особливим місяцем у житті кожного свідомого українця, адже в ці дні наш народ вшановує пам’ять відомого українця, Пророка нашої нації, її духовного наставника – Тараса Григоровича Шевченка. Він належить до тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант були спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до Батьківщини.

Кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи проведено низку заходів, присвячених 203-й річниці від дня народження українського поета й художника. Відкриваючи свято, кандидат філологічних наук Фурман О.Ф. зазначила, що треба по-новому осмислювати біографію митця, та процитувала слова з виступу Івана Малковича на врученні Шевченківської премії: «Бо справжні Шевченкові смисли в багатьох його творах звучать як важкий, глибокий рок, а не мелясна попса. І дітям, і студентам варто наголошувати, що сильна і дієва мрія відкриває нам усі шляхи, навіть, здавалося б, у найнесприятливішому середовищі, однак для цього треба вперто і каторжно працювати. Тож приклад Шевченка має їх окрилювати, а не вганяти в безнадію…».

У межах заходів відбулась зустріч студентів і викладачів Хортицької національної академії з учнями Січового колегіуму, які читали вірші Кобзаря. Зацікавив присутніх виступ керівника гуртка художнього слова навчального закладу, Коваленко Світлани Григорівни, про нове бачення постаті Шевченка, його релігійний світогляд. Учасники зустрічі порушили також й питання української мови, її розвитку, функціонування в Україні; читали поезії В. Симоненка, С. Жадана про майбутнє нашої держави.

Проведено літературну вікторину «У віночок Кобзареві», під час якої студенти першого курсу факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи і четвертого курсу факультету дизайну та мистецтва змагалися на кращого знавця життя і творчості Т. Г. Шевченка. Викликав зацікавлення музичний конкурс, у якому звучали твори Кобзаря у виконанні сучасних хорових колективів, співаків сучасної української естради.
Участь студентів академії у заходах посилила їх бажання читати Шевченкові твори, вивчати і шанувати те, що залишив нам у спадок Великий Кобзар.

Прокрутити вгору