XII Міжнародний дистанційний інтеграційний фестиваль «Шлях до успіху – 2016» знову завітав на Хортицю

2 червня у Хортицькій національній навчально-реабілітаційній академії пройшов традиційний Міжнародний дистанційний інтеграційний фестиваль життєтворчості «Шлях до успіху-2016»

Директор загальноосвітньої санаторної школи-інтернату Гуменна Оксана Володимирівна звернулась до присутніх зі словами привітання, а також побажання творчого натхнення й успіхів у фестивалі життєтворчості, який давно вже перетворився на Міжнародний, наголосила на тому, що ми можемо сьогодні в системі онлайн спостерігати творчість діточок із різних країн. Кожна дитина, незалежно від статусу, стану здоров’я та сімейного благополуччя, має право бути щасливою і реалізувати свої здібності й таланти. А окрім цього, знайти собі на фестивалі хороших і добрих друзів. Вона підкреслила, що у фестивалі немає переможених і переможців, тому завершиться він нагородженням усіх без винятку.

Члени журі також привітали всіх учасників зі святом, побажали їм здоров’я і творчої наснаги.

Мета фестивалю залишається незмінною: сприяння входженню дітей і молоді з особливими потребами розвитку в життя громади, підвищення їх ролі й соціального статусу в суспільстві.

Одне з головних завдань фестивалю: надання рівних можливостей для реалізації творчих здібностей учнів та молоді незалежно від віку, статі та індивідуальних особливостей.

Учасники фестивалю – діти та молодь із особливостями психофізичного розвитку та здорові діти віком від 6 до 28 років продемонстрували мистецьку майстерність у різних номінаціях.

Фестиваль проводився під девізом: «Життя і творчість без обмежень». Цього разу специфіка фесту полягала в тому, що частина учасників взяла в ньому участь дистанційно. Це пов’язано з тим, щоб залучити якомога більше творчих колективів і виконавців до участі у грандіозному Гала-концерті. Дистанційно взяли участь у заході два відомі колективи з Республіки Бєларусь, м.Мінськ, театральний коллектив «Радуга», Благодійна Єврейська організація «Хесед-Рахамим», керівник Єфременко Олена Миколаївна і театр «Свежий ветер», учасники якого–учні зі Столінського державного центру корекційно-розвиваючого навчання з важкими множинними порушеннями в розвитку, діти з інвалідністю 2-3 ступеня, керівник Шоломицька Інна Олексіївна, Брестська область, м . Столин. Крім цього, понад двадцять колективів (сто двадцять шість учасників) м.Запоріжжя, Запорізької області та інших областей України продемонстрували майстерність безпосередньо на сцені закладу.

Захід сплановано так, що колективи складаються зі здорових учасників та молоді з особливими потребами.

Молоді таланти презентували майстерність у номінаціях: вокальний; хореографічний; вокально-інструментальний жанри; авторська поезія та проза; сценічна декламація; театральний жанр; образотворче мистецтво; декоративно-ужиткове мистецтво; художнє фото; мультимедійні проекти; аматорське відео; мультимедійні міні-проекти і фото-колажі на теми «Перлини малої батьківщини» та «Мій шлях до успіху»; сімейні творчі проекти за всіма напрямками та жанрами.

Урочистий захід закінчився чудовою миттю нагородження учасників фестивалю дипломами й побажанням подальших успіхів на життєвому шляху.

А у другій половині дня, після смачного обіду, вихованці Хортицької національної академії взяли участь у святковій програмі країни «Шекіленд».

У вестибюлі на учасників та гостей чекала чудова виставка з керамічних виробів, петриківського розпису, художньої вишивки, майстерної стилізації речей українського побуту: куманці, горщики, рушнички, кошики. Усе це вироби вихованців Хортицької національної академії.