Козацькому роду – нема переводу

30 травня вихованці загальноосвітньої санаторної школи-інтернату Хортицької національної академії провели на о. Хортиця військово-спортивну гру «Джура» під гаслом «Де козаки, там і слава», яка вже не перший рік впроваджується у навчально-виховний процес учнівської молоді. Її виховна система охоплює всі вікові групи учнів.

Цей захід проводиться щорічно з метою виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя духовно багатої і фізично розвинутої особистості, сприяння вивченню вихованцями історії українського козацтва, розвитку життєвої та соціальної практики.

Обравши територію для проведення гри, кожен рій(команда) підготував власне місце розташування, необхідне спортивне знаряддя і налаштувався до конкурсних завдань.

Під час проведення змагань юнаки та дівчата презентували свій рій і випробовували себе на міцність у спортивних, культурно-інтелектуальних та патріотичних конкурсах.

Шкільні команди змагалися із спортивного орієнтування, долали смугу перешкод, перетягували канат, орієнтувалися на місцевості, показували здібності в облаштуванні польового табору, вміння правильно використовувати індивідуальні засоби захисту та виконували завдання з надання першої долікарської допомоги.
Зокрема, джури демонстрували вміння та навички зі стройової підготовки, виконували патріотичні пісні.

По закінченні гри всі дружно поласували смачним козацьким кулішем, звареним кухарями-майстрами на справжньому вогнищі.
Рої (команди), які посіли І, ІІ, ІІІ місця у конкурсній програмі військово-спортивної гри «Джура», чекають нагороди.