9 червня розпочав свою роботу Міжнародний мистецький пленер «Хортиця крізь віки–2016», який проводиться щорічно в м. Запоріжжя на острові Хортиця, починаючи з 2003 року. Мета проведення пленеру–відродження історичного жанру в українському образотворчому мистецтві, привернення уваги митців до глибокого осмислення героїчної історії України, її козацької слави, о. Хортиця, до історії Запорізького краю, рідного краю, створення колекції творів мистецтва, які оспівують козацький край. До участі у пленері були запрошені митці всіх жанрів образотворчого мистецтва–живописці, графіки, скульптори, художники декоративно-прикладного мистецтва як відомі майстри в образотворчому мистецтві, так і молоді автори, які заявили про себе як талановиті художники. Мистецький пленер носить інтернаціональний характер, оскільки на нього були запрошені митці з інших країн, яким не байдужа мета пленеру«Хортиця крізь віки–2016», цікава історія та культура України. За час проведення пленеру участь у ньому взяли митці з 10 країн світу: Білорусія, Росія, Польща, Словаччина, Литва, Латвія, Бельгія, Швеція, Корея, Туніс.
10 червня у Виставковій залі НСХУ відбулося урочисте відкриття Міжнародного мистецького пленеру «Хортиця крізь віки-2016», відкриття виставки «Кращі твори пленерів «Хортиця крізь віки-2016»».
Гресик Ірина Станіславівна, заслужений художник України, голова Запорізької обласної організації Спілки художників України відкрила 13 –ий пленер «Хортиця крізь віки-2016». Вона представила митців-учасників заходу. Привітала їх і подякувала за небайдужість у ставленні до цієї потрібної для сучасників і нащадків справи. У своєму виступі відмітила гостинність Хортицької національної академії, адміністрація і колектив якої створили всі належні умови для творчої роботи і затишного побуту гостей-митців.
Мороко Владислав Валерійович, директор Департаменту культури Запорізької облдержадміністрації, у своєму виступі перед митцями наголосив на особливостях сучасної художньої тематики пленеру, зокрема на необхідності висвітлення подій на Сході України, і надав слово художнику Носару Тарасу Всеволодовичу, який разом із білоруськими колегами створив художню експозицію «За нашу і вашу свободу». У своєму виступі Тарас Носар розповів про творчу експедицію на місце бойових подій на Схід з метою увічнення ратного подвигу бійців АТО. Мистецький пленер триває.