Свято Останнього дзвоника в Хортицькій національній академії

31 травня в Хортицькій національній академії відбулося свято Останнього дзвоника. Випускників прийшли привітати почесні гості, батьки, друзі. Для всієї шкільної спільноти це радісне свято, бо сьогодні веселий дзвоник запросить дітлахів на чудові літні канікули. А ось для випускників цей останній дзвоник трішки сумний, тому що для них його дзвін у стінах школи буде останнім і сповістить про розставання з дитинством і про те, що вже завтра доросле життя візьме кожного з них у свої обійми і поведе новими, непротореними стежками.

До випускників 9-х, 11-х класів, гостей і батьків зі словами привітання звернулася ректор Валентина Василівна Нечипоренко. Вона нагадала випускникам, що цей дзвоник для них останній. Залишаються позаду шкільні роки – найбільш безтурботна та щаслива пора життя, сповнена мрій та сміливих планів, і вони вирушають у самостійне доросле життя. Валентина Василівна запевнила, що Хортицька національна академія не гість, а господар на експериментальному інклюзивному майданчику, де вже протягом багатьох років впроваджені організаційні, змістові та технологічні нововведення, обґрунтовано новий напрям у педагогічній науці-реабілітаційна педагогіка. Сучасна реформа системи української освіти вимагає нової освітньої парадигми з підготовки фахівців для інклюзивної освіти, які будуть відповідати вимогам і потребам сучасності:вчителі-логопеди, вчителі-дефектологи, фізичні терапевти.

Академія має всі умови: безбар’єрний доступ до освіти, ліфт, у майбутньому – басейн, – все це для успішного навчання, де молодь з обмеженими можливостями може отримати спеціальність соціального педагога, логопеда, дефектолога, майстра декоративно-прикладного мистецтва, дизайнера одягу і ландшафту.

Валентина Нечипоренко виказала впевненість, що більшість випускників уже сьогодні вибрали свій життєвий шлях – Хортицьку національну академію, побажала, щоб цей останній дзвоник став для них першим дзвоником у вересні до академії, а обраний шлях був щасливий. Наші випускники побудують власну успішну долю, будуть гідними творцями свого життя і справжніми патріотами своєї країни.
З глибокою вдячністю ректор звернулася до педагогів і батьків, які вклали у своїх вихованців душу, серце, і знання! Своєю любов’ю та невтомною працею допомагали пізнавати учням світ, прищеплювали найвищі моральні цінності.

З особливою увагою і пошаною Валентина Василівна звернулася до батьків і дітей з особливими освітніми потребами, які протягом 11 років були взірцем для наслідування усім учням і студентам- цілеспрямовані, з великим бажанням користуватися  своїм правом бути успішними у житті, досягати блискучих успіхів, виборювати призові місця, прославляючи не лише заклад, а й усю країну.

До слова була запрошена директор санаторної школи-інтернату Хортицької національної академії Казаннікова Олена Володимирівна, яка привітала випускників закладу, їхніх батьків, вчителів і вихователів. У своїй промові Олена Володимирівна відмітила високий рівень навчальних і творчих досягнень учнівського колективу школи, що працює під гаслом «Все творчо-інакше нащо?». За мить на екрані у фільмі-звіті промайнули сторінки історії рідної академії: конкурси, свята, олімпіади, зустрічі.

Досить промовистими й щирими були привітання від гостей, в яких прозвучали напутні слова й дружні побажання випускникам, а також подяка господині й творчому колективу закладу, який створив доброзичливу атмосферу гордості, радості, захоплення й поваги, яка переповнювала всіх присутніх.

Атмосферу урочистості і святковості створили виступи вихованців школи, студентів академії, викладачів, учасників народного колективу дитячого реабілітаційного театру «Інклюзив». Вокальний ансамбль «Ровесники» та ансамбль  жестової пісні «Чисті роси» щиро привітав усіх присутніх піснею «Головне-це діти», що прозвучала у виконанні студентів академії та науково-педагогічних працівників.

Урочисто і натхненно прозвучав наказ випускникам дошкільної групи від випускників школи у виконанні лідера учнівського самоврядування випускниці 11-Б класу Шиманович Ганни, який вона вручила майбутнім першокласникам, а вони, такі яскраві й завзяті, віддячили присутнім моторним, запальним українським танком. До привітань випускникам долучилися учні 5А і Б класів із патріотичним і  життєстверджуючим, мелодійним  музичним номером «Ми Українці!», який розчулив до глибини душі всю велику родину.

Свої найтепліші слова вдячності випускники презентували у привітальних віршах,  висловивши щиру подяку своїй першій учительці, а також вчителям-предметникам за глибокі знання, порядність і мудрість, вихователям і рідній школі за урочисті свята, інтелектуальні розваги, особисте становлення, повсякденні лагідні турботи.

Свято увінчалося чудовим вальсом, який закружляв гостей, вчителів, вихователів, батьків, запрошених випускниками на урочистість.

Словами і піснями подяки дорогій академії і шановним учителям, які йшли поруч з ними довгою дорогою мудрості, творчості і доброти, закінчили випускники урочистий захід. А наостанок дзвінко пролунав шкільний дзвоник, останній у їхньому житті, скеровуючи їх на нові життєві горизонти.

Кожен випускник і випускниця мали честь потримати в руках це маленьке калатальце і почути срібний передзвін манливих горизонтів.