Тиждень фінансів в Україні

07.11.2018 року в рамках Тижня фінансів в Україні проведено майстер-клас з учнями 8-11 класів загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступенів Хортицької національної академії. Участь в майстер-класі взяли і студенти другого курсу Хортицької національної академії за спеціальністю «Туризм». Тема майстер-класу: “Формування власного фінансового майбутнього”.

Майстер-клас провели доктор економічних наук, доцент, директор науково-виробничого бізнес-інкубатора Ткач В.О.; кандидат економічних наук, доцент кафедри природничо-наукових дисциплін Хортицької національної академії Камушков О.С., вчителі загальноосвітньої санаторної школи-інтернату КорольоваІ.Б., Туманян Т.С. Практичні кейси з бюджетування, страхування та банківської сфери були спрямовані на розвиток соціальної і життєвої практики учнів та студентів.

Здобувачі освіти мали можливість ознайомитись зі складанням сімейного бюджету, джерелами доходу, раціональним витрачанням коштів. Вчились вести домашню фінансову документацію. Учням пропонували скласти орієнтовний бюджет школяра, в якому обов’язково повинні бути передбачені поточні і заплановані витрати. Поступово, записуючи всі свої витрати і доходи, а потім, аналізуючи їх, учні та студенти перейшли до планування своїх витрат на місяць. Але ж бувають ситуації, які передбачити практично неможливо, тому краще передбачити в своєму бюджеті певну суму “на всякий випадок”. Учасники заходу дійшли висновку, що плануючи свої витрати сьогодні, можна домогтися більш раціонального витрачання та економії коштів у майбутньому.

З цікавістю були обговорені актуальні питання щодо страхування, майбутніх пенсій і взагалі фінансової безпеки громадянина України. Чи можливий заробіток у віці 12-16 років? Чи повинні сплачувати податки? Чи варто розпочинати свій бізнес і коли це потрібно робити? Усі актуальні питання сьогодення були розглянуті і закріплені практичними кейсами.