Заходи з нагоди Дня української писемності та мови 08-09 листопада 2016 року

З нагоди Дня української писемності та мови 08-09 листопада 2016 року в Хортицькій національній академії  було проведено низку заходів:

  • перший (внутрішньовузівський) етап Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика,
  • перший етап VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка,
  • Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

В урочистостях взяли участь декан факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи Лопатинська Н.А., доценти кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Фурман О.Ф.,  Руколянська Н.В. та викладач Євченко Т.А.

Голова конкурсного журі, кандидат педагогічних наук, доцент Лопатинська Н.А.,  відкриваючи змагання, зазначила, що українська мова – це не тільки форма життя, але й духовна скарбниця, у яку народ безперервно вносить свій досвід, гаму свого розуму та почуття; її необхідно берегти, збагачувати, любити і плекати, адже без мови немає народу, а народ – це особистість, який має обличчя, характер, темперамент, свою культуру, мораль, честь і гідність.

Кандидат філологічних наук, доцент Фурман О.Ф., вітаючи студентів, звернула увагу на те, що свято встановлено на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства, відзначається воно щорічно 09 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. 

У Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності взяли участь близько п’ятдесяти студентів. У читальному залі панувала особлива атмосфера, адже всі відчували свою причетність до великої родини шанувальників українського слова.

Переможці І (внутрішньовузівського) етапу Міжнародного конкурсу української мови  ім. Петра Яцика:

I місце – студентка першого курсу групи СО-1 факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи Логвина Олеся,

II місце – студентка першого курсу групи СО-1 факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи Крюк Лілія,

III місце – студентка другого курсу групи СО-2 факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи Драєвська Анастасія;

Переможці І (внутрішньовузівського) етапу VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу  ім. Тараса Шевченка:

I місце – студентка першого курсу групи СО-1 факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи Храпач Катерина,

II місце – студентка першого курсу групи СО-1 факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи Каптьол Оксана,

III місце – студентка другого курсу групи СР-1 факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи Міхєєва Валентина.

Керівництво академії вітає переможців і бажає успіхів у наступних етапах змагань!!!

Прокрутити вгору